Otevřeno pondělí - pátek 10 - 16 hodin

Art Book Fair Praha


Představení knihy Potoky perel v německém jazyce Perlenströme na Art Book Fair v Trojském zámku v Praze ve dnech 13. - 14. 11. 2021 pořádaném Galerií hlavního města Prahy. Kniha Perlenströme byla vydána za finančního  přispění Česko-německého fondu budoucnosti. 


Víkend Křišťálového údolí


Při příležitosti Víkendu Křišťálového údolí v sobotu 2. října  2021 ožili  prostory bývalé textilní továrny  divadelně-výtvarnou  procházkou Potoky perel.

Lesk skleněných korálů ve větvích stromů, v trávě a také v potoku protékajícím zahradou areálu korálkové továrny G&B beads zavedl diváky za doprovodu herce v roli podivínského badatele do hlavní budovy. Kulisy tvořila velkoformátová plátna ilustrací Matyáše Proška ze stejnojmenné knihy Potoky perel. Scénografie procházky si magicky pohrála s industriálním prostorem továrny. Tmavá zákoutí ožila hrou světel doplněnou o audiovizuální efekty. Na úplný závěr se divákům odhalil prostor budoucí galerie a společně s originálním hudebním doprovodem se tak zakončilo čtyřicetiminutové představení plné překvapení.

Projekt byl podpořen z programu Kulturní aktivity v Libereckém kraji.Dny evropského dědictví


Dne 11.9.2021 otevíráme novou expozici věnovanou skleněným jehlicím a brožím meziválečného období. Expozice čítá několik set jedinečných skleněných květinových vzorů broží, náhrdelníků, skleněných kloboukových a klopových jehlic.  Součástí doprovodného programu je také přednáška Mgr. Kateřiny Hruškové na téma Bižuterní ozdoby z Jizerských hor od 11 hodin v prostorách galerie. 


Expozice českého sklářství a bižuterie 


Za přispění Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech vznikl v srdci Jizerských hor v Jablonci nad Nisou unikátní prostor, kde je návštěvníkům představena  expozice českého sklářství a bižuterie mapující historii i současnost tohoto tradičního regionálního oboru. Ve dvou podlažích na ploše 650 m2  se můžete nechat unášet na vlnách historie a obdivovat bižuterní řemeslo a umění. Výstava Heavy Dots


Výstava Heavy dots představí tři mladé umělce Michaelu Spružinovou, Lucii Švitorkovou a Davida Mazance zabývající se různými disciplínami, mezi nimiž převládá sklo a malba. Hlavním pojítkem této výstavy je různá podoba skleněného korálku, bodu či tečky.

Výstava Heavy dots se vztahuje k prostředí, ve kterém se nachází.  Tři mladí tvůrci neotřelou formou toto téma reflektují a důvtipně si s ním pohrávají a posouvají tak hranice použití a vnímání skleněného korálku

Výstava potrvá od 29. 11. 2019  do 28. 5. 2020.